Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, które pozwala mieszkańcom Kruszwicy zgłaszać zagrożenia i uciążliwe zdarzenia społeczne. Policja zachęca do aktywnego korzystania z tego systemu, co może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w regionie. Ostatnie statystyki pokazują wysoką aktywność mieszkańców w zgłaszaniu problemów, które wymagają szybkiej interwencji. Dzięki współpracy z innymi służbami możliwe jest skuteczne reagowanie na zaistniałe sytuacje.
W ciągu pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku, policjanci odczytali 629 sygnałów z Krajowej Mapy Zagrożeń. Spośród tych zgłoszeń, 106 zostało potwierdzonych, a 99 już zlikwidowano. Najwięcej interwencji, bo aż 417, dotyczyło zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, takich jak nieprawidłowe parkowanie i przekraczanie dozwolonej prędkości. Również na liście zgłoszeń znalazły się problemy z infrastrukturą drogową oraz organizacją ruchu.
Warto zaznaczyć, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom dodawanie do zgłoszeń dodatkowych informacji, takich jak opisy czy zdjęcia. Policja we współpracy z lokalnymi instytucjami stara się jak najszybciej działać na zgłoszone sygnały. Przykłady innych zgłoszonych problemów to spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, akty wandalizmu oraz dzikie wysypiska odpadów. Aktywna współpraca mieszkańców oraz służb może znacznie poprawić bezpieczeństwo w Kruszwicy, co stanowi cel priorytetowy lokalnej policji.
Źródło: Policja Inowrocław
Oceń: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Wspólna Praca nad Bezpieczeństwem w Kruszwicy
Zobacz Także